Antik, koptatott képkeret szárazecset technikával
- Műanyag képkeret
- Pentart matt akrilfesték elefántcsont
- Pentart matt akrilfesték földbarna
- Pentart matt akrilfesték púderszín
- Sablon
- Pentart struktúrpaszta
- Metál viaszpaszta bronz színben
- Szivacsecset, festőkés, durva szőrű ecset
- Rizspapír
Találtam egy igen giccses, de szép mintájú műanyag képkeretet. Arra gondoltam, hogy a szárazecsetes technikához pont megfelelő lesz. Íme az átalakulása.
1. lépés:
Atomjaira szedtem a keretet, majd zsírtalanítottam, megszárítottam. Azaz mosogatószeres vízben elmostam és szárazra töröltem. Így nézett ki eredetileg.
2. lépés:
Amikor kivettem a benne lévő képet, megláttam milyen szép az alatta levő alap. Fel akartam használni mindenképp a struktúrált felületet, ezért az eredeti elgondolást félretéve, magát az alapot festettem foltosan az elefántcsont színű festékkel.
3. lépés:
A keretet is lefestettem ugyanezzel a színnel, 2 rétegben. Alapozás nélkül még így is kicsit megcsúszott a festék, de nem baj, mert úgyis kopottas lesz a keret, belefér.
4. lépés:
Amíg ez száradt, kitépkedtem a rizspapírból a mintát, picit vizeztem, felitattam a felesleget, majd felragasztottam a helyére. Előtte bejelöltem, hogy mennyi fog látszani a keret alatt, és ehhez képest helyeztem el a mintát.
5. lépés:
Száradás után a pasztát felvittem a sablon segítségével. Nem összefüggően, csak ide-oda.
6. lépés:
Közben megszáradt a keret is. A barna és púder festékkel, valamint durva szőrű száraz ecsettel simogattam még a keret egyes részeit. Majd a metál viaszpasztával kiemeltem egyes részeket.
7. lépés:
Majd ugyanezekkel a festékekkel a struktúrpasztás részeket is megfestettem.
8. lépés:
Végül visszatettem a keretet a helyére. Nagyon érdekes felületeket kaptam végeredményben, igazi antik hatású darab született.
9. lépés:
10. lépés:

Mi a véleményed?